půjčka do 10000
Půjčka do 10000   |   Půjčky bez registru   |   Malé bankovní půjčky   |   Parametry půjčky   |   Na co si dávat pozor   |   ONLINE ŽÁDOSTI
Upozorňujeme čtenáře, že některé informace na tomto webu již mohou být neaktuální. Před využitím informací si je pro jistotu ověřte z jiných aktualizovaných zdrojů.
Půjčka do 10000 Kč - rychlá a dostupná půjčka

Jak si říct o vyšší plat

12.1.2013

Jste se svou prací poměrně spokojeni, ale líbilo by se vám být lépe finančně ohodnocení? Říct si o vyšší plat je pro většinu lidí velmi náročné a málokdo se k tomu odhodlá. Přitom není za co se stydět, máte nárok za adekvátní odměnu za vykonanou práci.

Jde o to, kdy a jak si o přidání k platu řeknete, aby to nebylo fiasko, ale zvýšili jste svou šanci na úspěšné vyřešení vašeho požadavku.

Životní náklady rostou

Mnoho lidí pracuje pro jednu a tu samou společnost již několik let, přitom ale mají plat neustále stejný. Ceny potravin, energií a dalších nezbytných položek neklesají, spíše naopak, proto je přirozené, že byste rádi měli měsíčně k dispozici vyšší částku. Řekněte si o lepší plat a je dost dobře možné, že vám šéf vyhoví. Musíte být ale opravdu přesvědčeni o svých kvalitách a vystupovat sebevědomě, ne přehnaně, ale nenechat se jen tak odbýt.

Správné načasování

Žádost o zvýšení platu si naplánujte dopředu a uskutečněte ji ve vhodnou chvíli. Tou určitě nebude nějaké krizové období, kdy se společnosti nedaří či nikdo nestíhá, nebo kdy jste udělali nějaký přešlap. Vybrat si můžete třeba společnou poradu nebo si u nadřízeného dopředu domluvit osobní schůzku, rozhodně ho „nepřepadávejte“ bez ohlášení.

O kolik navíc si říct

Při domlouvání schůzky neuvádějte konkrétně její důvod, můžete jej pouze naznačit, aby vás nemohl ihned neosobně odmítnout. O jaké zvýšení zažádat? To je otázka, ale obvyklé je žádat o navýšení mzdy o 5 až 20 %. Více je většinou nereálné, méně neadekvátní vynaložené námaze.

Co když neuspějete

Je možné, že nadřízený vaši žádost odmítne. Není třeba věšet hned hlavu nebo se začít rozčilovat, zachovejte se profesionálně a s vědomím vaší hodnoty. Jednejte s chladnou hlavou, zeptejte se na důvod odmítnutí a na to, kdy můžete o zvýšení zažádat znovu, případně za jakých podmínek by bylo možné. Další variantou jsou určité zaměstnanecké bonusy.Doporučujeme:

Další rady a tipy ohledně půjčky do 10000 najdete na těchto stránkách.
Chcete si pořídit kávovar? O různých typech kávovarů se můžete dozvědět na www.kávovary-informace.cz.

© 2015 Půjčka-10000.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tento web má pouze informativní charakter. Provozovatel stránek neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry.

© 2015 Půjčka-10000.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tento web má pouze informativní charakter. Provozovatel stránek neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry.