půjčka do 10000
Půjčka do 10000   |   Půjčky bez registru   |   Malé bankovní půjčky   |   Parametry půjčky   |   Na co si dávat pozor   |   ONLINE ŽÁDOSTI
Půjčka do 10000 Kč - rychlá a dostupná půjčka

Účtenková loterie: co nabízí a kde se zaregistrovat?

Co je to ta Účtenkovka

Účtenková loterie byla před pár dny spuštěna. Někdo se do ní radostně zapojí, spousta lidí je ale skeptických a mnoho jich proti této loterii v rámci EET brojí. Loterie zvaná Účtenkovka odstartovala o něco dříve, než bylo původně v plánu, už v říjnu, tedy ještě před nadcházejícími volbami. Za cíl bývá uváděna motivace přebírání účtenek od obchodníků zákazníky a navýšení tlaku na obchodníky, aby účtenky opravdu vydávali.

Kdo se může zúčastnit

Loterie Účtenkovka se může zúčastnit každý, kdo od obchodníka zapojeného do EET získá za svůj nákup účtenku. Podmínkou je plnoletost. Od jednoho obchodníka může každý zaregistrovat denně pouze jednu účtenku, čímž se brání záměrnému rozdělování nákupu do několika dílčích. Fronty u pokladen se tedy kvůli tomu neprodlouží.

Jak se účtenky registrují

Registrovat účtenky můžete přes bezplatnou mobilní aplikaci nebo na počítači, což je o něco pomalejší. Tam už údaje musíte zadávat ručně. Opisují se kódy z účtenky, datum, čas transakce i DIČ obchodníka.

O co se hraje

Hraje se o výhry za desítky milionů korun, losování probíhá každý měsíc. Losuje se jednou měsíčně z účtenek za předcházející měsíc. Za měsíc se rozdělí přes 21 000 výher. K těm hlavním patří 1 milion korun, automobil a 300 000 Kč.

Kolik stojí taková loterie

Na výhry padne za rok v této loterii přes 60 milionů Kč. Ani její provoz ale není zadarmo, spolyká přes 80 milionů Kč ročně. Kritici účtenkovky upozorňují na fakt, že výhry jsou financovány ze státního rozpočtu a daňoví poplatníci si je tak vlastně hradí ze svých peněz. Ministerstvo financí se ohrazuje tím, že ve srovnání s příjmem daní, které se díky EET vyberou, jde o zanedbatelnou částku.

Zapojíte se?

Mnoho lidí se zapojit nehodlá z toho důvodu, že nechtějí být součástí něčeho, s čím nesouhlasí. Peněžité výhry jsou pro účastníky loterie poměrně lákavé, asi nejméně lákavá je podle průzkumů výhra v podobě osobního automobilu. Začátek loterie zatím zaznamenal poměrně vysoký zájem a už pár hodin po spuštění bylo zaregistrováno tisíce účtenek. Jak bude tato záležitost probíhat dál, ukáže čas.Publikováno: 1.11.2017Článek čerpá z veřejně dostupných zdrojů a může obsahovat nepřesné nebo neaktuální informace. Aktuální informace o Účtenkové loterii najdete na stránkách uctenkovka.czDoporučujeme:

Další rady a tipy ohledně půjčky do 10000 najdete na těchto stránkách.
Chcete si pořídit kávovar? O různých typech kávovarů se můžete dozvědět na www.kávovary-informace.cz.

© 2015 Půjčka-10000.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tento web má pouze informativní charakter. Provozovatel stránek neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry.

© 2015 Půjčka-10000.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tento web má pouze informativní charakter. Provozovatel stránek neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry.