půjčka do 10000
Půjčka do 10000   |   Půjčky bez registru   |   Malé bankovní půjčky   |   Parametry půjčky   |   Na co si dávat pozor   |   ONLINE ŽÁDOSTI
Půjčka do 10000 Kč - rychlá a dostupná půjčka

Jak ušetřit v domácnosti

19.6.2013

Mnoho domácností vychází s penězi jen tak tak. Pokud chybí rezervy, stačí málo, a může nastat velmi nepříjemná situace. Pak už je jen krok k nevýhodným půjčkám a zadlužování. Jak v domácnosti ušetřit na běžných výdajích a vytvořit si potřebné rezervy?

1. Jídlo

Ušetřit na jídle neznamená slevit z kvality nebo nějak strádat. Naopak, zaměřte se na potraviny kvalitní, sezonní a zdravější. Omezit můžete pochutiny a sladkosti. Věci, které kupujete pravidelně, a nekazí se, můžete nakoupit ve výhodnějším velkém balení. Do obchodu choďte s pečlivě připraveným nákupním seznamem, nakupujte pouze podle něj. Nepodléhejte slevám, pouze u těch položek, které byste koupili, i kdyby nebyly v akci. Prolistujte akční letáky, abyste věděli, kde nakoupíte nezbytné věci nejlevněji.


Jídlo nevyhazujte, a to, co můžete, tak zamrazte. Zamyslete se i nad stravováním v restauracích. Nemohli byste si jídlo nosit do práce připravené z domova? Nevysedáváte příliš často v kavárnách s přáteli? Příjemné posezení a pohoštění můžete přichystat i doma a můžete se navzájem v pozváních střídat.

2. Energie

Elektřina stojí nemalé peníze, proto sviťte jen tam, kde se nacházíte, vyměňte klasické žárovky za žárovky úsporné, mějte úporné spotřebiče, a elektroniku vypínejte nebo převeďte do úsporného režimu, pokud ji nepoužíváte. Důležité je i pravidelně rozmrazovat ledničku. Další významnou položkou jsou náklady za topení. Pokud máte rodinný dům, pouvažujte, zda by nebylo výhodnější vyměnit stávající topný systém za nějaký úspornější. Topte jen tam, kde je to nutné a na tolik stupňů, kolik musíte. Spotřebu vody můžete snížit tím, že si místo koupele dopřejete raději sprchu, nikde vám nebudou protékat kohoutky nebo záchod, a vybavíte domácnost moderními pákovými bateriemi, které dobře těsní.

3. Doprava

Využijte takovou dopravu, která bude v dané chvíli nejvýhodnější. Do práce můžete jezdit společně s několika dalšími lidmi a podělit se o náklady. Někdy se vyplatí najít vlakové nebo autobusové spojení. V létě můžete možná jezdit na kole, a ještě uděláte něco dobrého pro své zdraví. Tam, kde můžete dojít pěšky, nejezděte zbytečně autem.

Pozor na platbu kartou

Při platbách platební kartou lidé častěji podléhají touze utrácet a ztrácejí přehled do svých financích. Proto je lepší mít u sebe vždy potřebnou hotovost. Pokud máte vypjatý rozpočet, na začátku měsíce si peníze na jednotlivé položky rozdělte do obálek a z nich celý měsíc čerpejte. Navíc si veškeré výdaje zapisujte, abyste věděli, jak příští měsíc s penězi naložit efektivněji. Kapitolou sama pro sebe jsou kreditní karty, které umožňují utrácet nad rámec momentálních finančních možností, a jsou učeny jen velmi zodpovědným lidem.Doporučujeme:

Další rady a tipy ohledně půjčky do 10000 najdete na těchto stránkách.
Chcete si pořídit kávovar? O různých typech kávovarů se můžete dozvědět na www.kávovary-informace.cz.

© 2015 Půjčka-10000.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tento web má pouze informativní charakter. Provozovatel stránek neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry.

© 2015 Půjčka-10000.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tento web má pouze informativní charakter. Provozovatel stránek neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry.