půjčka do 10000
Půjčka do 10000   |   Půjčky bez registru   |   Malé bankovní půjčky   |   Parametry půjčky   |   Na co si dávat pozor   |   ONLINE ŽÁDOSTI
Upozorňujeme čtenáře, že některé informace na tomto webu již mohou být neaktuální. Před využitím informací si je pro jistotu ověřte z jiných aktualizovaných zdrojů.
Půjčka do 10000 Kč - rychlá a dostupná půjčka

Pojmy z oblasti půjček a úvěrů

18.8.2015

Úvěr

Úvěr je vlastně půjčka, jde o dočasné poskytnutí peněžních prostředků nebo zboží dlužníkovi, který věřiteli po uplynutí doby splatnosti dlužnou částku navrátí navýšenou o úrok. Rozlišujeme úvěry bankovní a nebankovní. Typy úvěrů jsou: kontokorentní, revolvingový, investiční, hypoteční, provozní, eskontní a spotřebitelský. Úvěr je možno zajistit nemovitostí, jiným majetkem nebo ručitelem.

Úrok

Odměna za dočasné poskytnutí peněz věřitelem se nazývá úrok. Dlužník musí do sjednané doby vrátit zapůjčenou částku (jistinu) společně s navýšením (úrokem). Výše úroku se liší, především podle trvání úvěru a výše půjčky. Úrokem se rozumí také částka, kterou banka odměňuje své klienty za vložení volných finančních prostředků na účet běžný, spořící nebo termínovaný vklad.

RPSN (roční procentní sazba nákladů)

RPSN udává skutečnou cenu zapůjčených peněz v rámci půjčky za jeden rok. Zohledňuje i poplatky za půjčku, převedení financí a úroky. Díky RPSN objektivně vyhodnotíte, jak moc je půjčka výhodná a zjistíme, kolik vlastně přeplatíme. Povinnost uvádět RPSN je u úvěrů od 5 tisíc do 1,88 milionů korun.

Bonita

Bonita klienta je ukazatelem schopnosti klienta splácet úvěr a dostát finančním závazkům. K prokázání bonity slouží údaje o pohlaví, věku, profesi vzdělání, rodinném stavu a dětech. Finanční instituce mnohdy požadují předložení potvrzení o příjmech, přihlížejí k výdajové stránce a k registrům dlužníků. Čím je prokázaná bonita vyšší, tím výhodnější úvěr a nižší úroky může klient získat. Bonita se dá o něco zvýšit ručitelem nebo spolužadatelem.

Konsolidace

Konsolidace je sloučení několika půjček do jedné zastřešující. Provádí se za účelem prodloužení doby splatnosti, finanční úspory a spojení několika splátek do jedné. Konsolidovat lze různé úvěry, obvykle jde o částky do 600 000 Kč.Doporučujeme:

Další rady a tipy ohledně půjčky do 10000 najdete na těchto stránkách.
Chcete si pořídit kávovar? O různých typech kávovarů se můžete dozvědět na www.kávovary-informace.cz.

© 2015 Půjčka-10000.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tento web má pouze informativní charakter. Provozovatel stránek neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry.

© 2015 Půjčka-10000.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tento web má pouze informativní charakter. Provozovatel stránek neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry.