půjčka do 10000
Půjčka do 10000   |   Půjčky bez registru   |   Malé bankovní půjčky   |   Parametry půjčky   |   Na co si dávat pozor   |   ONLINE ŽÁDOSTI
Upozorňujeme čtenáře, že některé informace na tomto webu již mohou být neaktuální. Před využitím informací si je pro jistotu ověřte z jiných aktualizovaných zdrojů.
Půjčka do 10000 Kč - rychlá a dostupná půjčka

Co je osobní bankrot

15.9.2014

Osobní bankrot je způsob, jak se zbavit dluhů. Pokud se rozhodnete pro tento způsob oddlužení, počítejte s tím, že vás čeká pětiletá cesta, kdy o vašich příjmech bude rozhodovat soud. Obrátíte-li se na soud se žádostí o vyhlášení osobního bankrotu, musíte splňovat určité podmínky. Nárok na osobní bankrot máte ve chvíli, kdy dlužíte několika různým věřitelům, máte pravidelný příjem a můžete z něj během pěti let splatit alespoň 30% z dlužné částky.

Návrh na povolení osobního bankrotu

Co musí obsahovat návrh o povolení? Důležité je nezapomenout na označení soudu, u kterého o povolení žádáte. Stejně důležitou informací je jméno osoby, která návrh podává, datum a podpis. Do návrhu také uveďte, kdo je oprávněn za vás jednat, jaké očekáváte příjmy v budoucích pěti letech a jaké byli vaše příjmy poslední tři roky. Takovýto návrh potom zaneste na příslušný soud a vyčkejte na rozhodnutí. Než si návrh podáte, máte možnost si přes online kalkulačky zjistit, jak by váš osobní bankrot vypadal. Na internetu také najdete vzory žádosti o oddlužení, kterými se můžete při sepisování řídit.

Žádost schválena. A co teď?

Jakmile vám soud žádost schválí, čeká vás dlouhých pět let. Soud rozhodne, jakou částku budou jednotliví věřitelé dostávat. Vy jako dlužník budete odvádět většinu ze svého příjmu věřitelům, každý měsíc po dobu pěti let. Jediné co vám z příjmu zůstane, je takzvaná nezabavitelná částka. O správné odvádění peněz se stará insolvenční správce, který může zabavit vše, co převyšuje nezabavitelnou částku. Existuje ještě možnost, že žádost schválena bude, ale vy budete muset dlužnou částku „vyplatit“ svým majetkem. Týká se to pouze majetku, který jste prokazatelně vlastnili již před soudním řízením, nikoliv během něj či po něm.
Doporučujeme:

Další rady a tipy ohledně půjčky do 10000 najdete na těchto stránkách.
Chcete si pořídit kávovar? O různých typech kávovarů se můžete dozvědět na www.kávovary-informace.cz.

© 2015 Půjčka-10000.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tento web má pouze informativní charakter. Provozovatel stránek neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry.

© 2015 Půjčka-10000.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tento web má pouze informativní charakter. Provozovatel stránek neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry.