půjčka do 10000
Půjčka do 10000   |   Půjčky bez registru   |   Malé bankovní půjčky   |   Parametry půjčky   |   Na co si dávat pozor   |   ONLINE ŽÁDOSTI
Upozorňujeme čtenáře, že některé informace na tomto webu již mohou být neaktuální. Před využitím informací si je pro jistotu ověřte z jiných aktualizovaných zdrojů.
Půjčka do 10000 Kč - rychlá a dostupná půjčka

Insolvenční rejstřík

27.8.2021

Insolvenční rejstřík (ISIR) je veřejný seznam dlužníků, se kterými je vedeno insolvenční řízení. Je spravován Ministerstvem spravedlnosti (samotnými insolvenčními návrhy se pak zabývá odpovídající krajský soud) a můžeme v něm nalézt informace jak o dlužnících, tak i o odpovídajících insolvenčních správcích.

Insolvenční rejstřík je přístupný na isir.justice.cz


Co všechno insolvenční rejstřík obsahuje?

Obsahuje informace o:

  1. insolvenčních řízeních současných i minulých (údaje se zde uchovávají po dobu 5 let od ukončení insolvenčního řízení),
  2. dlužníkovi včetně jeho osobních údajů,
  3. odpovídajícím insolvenčním správci.

Insolvenční rejstřík není pouze registr údajů o té či oné insolvenci – funguje tako jako doručovací mechanismus, skrze který jsou sdíleny např. soudní dokumenty, rozhodnutí apod. Tento rejstřík je veřejný, tudíž do něj může nahlížet kdokoli. Především je vhodné, aby jej kontrolovali věřitelé, jejichž dlužníky jsou v insolvenci, a sledovali průběh řízení.

Jak se dlužník dostane do insolvenčního rejstříku?

Dlužník je veden v rejstříku prakticky ihned po podání insolvenčního návrhu (nejpozději do dvou hodin po doručení) – ten může být podán jak z iniciativy dlužníka, tak věřitele, ovšem ne vždy může tento návrh¨ sepsat a podat sám – více na insolvence.cz .

Jak na výmaz z insolvenčního rejstříku?

Během insolvenčního řízení není možné dlužníka z rejstříku vymazat. Teprve po uplynutí 5ti let od nabytí právní moci soudního rozhodnutí o skončení insolvenčního řízení příslušný soud dlužníka z evidence vyškrtne a jeho údaje jsou znepřístupněny.

…věděli jste, že na adrese isir.justice.cz si můžete vyhledat jen takové insolvence, které byly podány od roku 2008? Insolvenční návrhy mladšího data jsou vedeny v tzv. Evidenci úpadců.
Doporučujeme:

Další rady a tipy ohledně půjčky do 10000 najdete na těchto stránkách.
Chcete si pořídit kávovar? O různých typech kávovarů se můžete dozvědět na www.kávovary-informace.cz.

© 2015 Půjčka-10000.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tento web má pouze informativní charakter. Provozovatel stránek neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry.

© 2015 Půjčka-10000.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tento web má pouze informativní charakter. Provozovatel stránek neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry.