půjčka do 10000
Půjčka do 10000   |   Půjčky bez registru   |   Malé bankovní půjčky   |   Parametry půjčky   |   Na co si dávat pozor   |   ONLINE ŽÁDOSTI
Upozorňujeme čtenáře, že některé informace na tomto webu již mohou být neaktuální. Před využitím informací si je pro jistotu ověřte z jiných aktualizovaných zdrojů.
Půjčka do 10000 Kč - rychlá a dostupná půjčka

Možnosti přivýdělku na mateřské

23.11.2014

Pro každou ženu představuje mateřská dovolená jedno z nejkrásnějších období v životě, které stráví s dítětem, péčí o něj a sledováním jeho pokroků. Na jednu stranu je to bezesporu krásné období plné lásky a radosti, na stranu druhou i pořádná zátěž na rodinný rozpočet, který dostává hodně zabrat. I maminky na mateřské si mohou přivydělat nějakou tu korunu k dobru a trochu tam napjatému rodinnému rozpočtu pomoci – více informací v článku.

Jak je to s prací pro stejného zaměstnavatele?

Je-li žena na mateřské dovolené, nemůže pracovat pro stejného zaměstnavatele na pozici, kterou vykonávala před ochodem na dovolenou, tzn. na pozici, ze které nyní čerpá mateřskou. Existuje ale možnost v podobě uzavření nové smlouvy – dohoda o provedení práce, dohoda o pracovní činnosti – kdy je podmínkou, že nesmí pracovat na stejné pozici. Pracovat může až po uplynutí šestinedělí.

Jak je to s prací pro jiného zaměstnavatele?

Pokud chce žena na mateřské pracovat pro jiného zaměstnavatele, není nijak limitována. Zde je akorát nutné se rozhodnout, jaká smlouva bude tím nejlepším řešením. V případě, že si žena nevydělá mnoho, je dobré uzavřít dohodu o provedení práce, kdy může pracovat 300 hodin/ročně. Pokud ale dosáhne ne vyšší výdělek, pak je dobré uzavřít klasický pracovní poměr na dobu určitou či neurčitou.

A co když bude chtít rozjet podnikání na vlastní pěst?

Pokud ženu na mateřské dovolené láká podnikání, kdy by byla sama sobě šéfem i zaměstnancem, pak je právě mateřská ideálním časem, kdy začít. V případě, že podnikání nevyjde, se žena může vrátit do svého předchozího zaměstnání – nemůže tak nic ztratit.

Ženy, které se před narozením miminka živily jako OSVČ, to mají obdobné. Pokud žena podnikala před nástupem na mateřskou a nyní ze svého podnikání čerpá podporu, nemůže dále pokračovat v činnosti, ale naopak se může nechat zaměstnat u nějakého zaměstnavatele.Doporučujeme:

Další rady a tipy ohledně půjčky do 10000 najdete na těchto stránkách.
Chcete si pořídit kávovar? O různých typech kávovarů se můžete dozvědět na www.kávovary-informace.cz.

© 2015 Půjčka-10000.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tento web má pouze informativní charakter. Provozovatel stránek neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry.

© 2015 Půjčka-10000.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tento web má pouze informativní charakter. Provozovatel stránek neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry.