půjčka do 10000
Půjčka do 10000   |   Půjčky bez registru   |   Malé bankovní půjčky   |   Parametry půjčky   |   Na co si dávat pozor   |   ONLINE ŽÁDOSTI
Upozorňujeme čtenáře, že některé informace na tomto webu již mohou být neaktuální. Před využitím informací si je pro jistotu ověřte z jiných aktualizovaných zdrojů.
Půjčka do 10000 Kč - rychlá a dostupná půjčka

Nejvíce se dnes zadlužují mladí lidé

15.2.2013

Dnešní život je konzumní, mnoho lidí si neodpustí moderní vymoženosti a přitom žijeme od výplaty k výplatě a hodně z nás neumí dobře hospodařit. Platí, že nejvíce půjček si obecně berou mladí lidé.

Ti starší samozřejmě někdy využijí možnosti finančních institucí také, ale jsou zvyklí více šetřit a mnohdy k takovýmto záležitostem nemají důvěru. Mladí lidé nejčastěji vyhledávají rychlé půjčky před výplatou.

Kdy půjčku ano a kdy raději ne

Pokud naše výdaje převýší příjmy, je na čase se zamyslet. Žít na dluh se dříve nebo později nevyplatí. Ovšem někdy je půjčka dobrým řešením, pokud vyřeší krátkodobý výpadek financí a budeme ji mít z čeho splatit. Brát si půjčku na něco, bez čeho zvládneme existovat a jen si tím zvýšíme svůj standard, rozumné není, lepší je si na danou věc našetřit. Pokud ale máme nižší výplatu nebo nečekané výdaje v podobě porouchané pračky nebo auta v opravně, půjčka nám může „vytrhnout trn z paty“.

Důkladně si pročtěte podmínky

Půjčky jsou snadno dostupné a je zde riziko dluhové pasti. Stačí se zpozdit se splátkou a čeká vás vysoké penále. Řešit půjčku půjčkou není zase tak neobvyklé, i když je jasné, že to není chytrý krok. Dobře si pročtěte informace o sankcích, které vás čekají, když nesplníte podmínky půjčky, abyste pak nebyli zaskočeni. Poplatky, úroky a penále totiž nejsou, zejména u nebankovních krátkodobých půjček, vůbec nízké.

Držet krok s dobou za každou cenu?

Věk žadatelů o dlouhodobé úvěry se pohybuje okolo 37 let, v tu dobu jsou již lidé většinou finančně zaopatření a splácení lépe zvládnou. Krátkodobé rychlé půjčky jsou naopak nejčastější u mladých lidí do 30 let. Zadlužují se i kvůli dovoleným, sportovnímu vybavení nebo elektronice. Držet krok s dobou se může prodražit, stejně tak jako to, když vezmeme první úvěr, na který narazíme a neprozkoumáme další možnosti.

Pozor na ignoraci závazků

Zajímavostí je i to, že mnoho mladých lidí má už dnes záznam v registru dlužníků, proto pro ně bankovní půjčky nejsou dostupné, většinou si půjčují krátkodobě se splatností 30 dnů a neřeší příliš, od jakého poskytovatele. Potřeba je uvědomit si kupní sílu peněz a převzít zodpovědnost za svá rozhodnutí a finanční závazky. Ignorace dluhů vás může přivést na mizinu, což je zbytečné v každém věku.Doporučujeme:

Další rady a tipy ohledně půjčky do 10000 najdete na těchto stránkách.
Chcete si pořídit kávovar? O různých typech kávovarů se můžete dozvědět na www.kávovary-informace.cz.

© 2015 Půjčka-10000.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tento web má pouze informativní charakter. Provozovatel stránek neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry.

© 2015 Půjčka-10000.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tento web má pouze informativní charakter. Provozovatel stránek neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry.