půjčka do 10000
Půjčka do 10000   |   Půjčky bez registru   |   Malé bankovní půjčky   |   Parametry půjčky   |   Na co si dávat pozor   |   ONLINE ŽÁDOSTI
Upozorňujeme čtenáře, že některé informace na tomto webu již mohou být neaktuální. Před využitím informací si je pro jistotu ověřte z jiných aktualizovaných zdrojů.
Půjčka do 10000 Kč - rychlá a dostupná půjčka

Kdo má nárok na příspěvek na bydlení

2.10.2015

Pro sociálně slabší je určen příspěvek na bydlení. Možná na něj máte nárok, aniž byste o tom věděli. Bylo by škoda tuto malou finanční pomoc nevyužít.

K čemu složí příspěvek na bydlení

Příspěvek na bydlení pomáhá osobám s nízkými příjmy zvládnout zaplatit výdaje spojené s bydlením a nájmem, jeho výše dosahuje několika stokorun až tisícikorun měsíčně. Kdo má na příspěvek nárok? Rodina či jednotlivec, jestliže jejich náklady na bydlení přesahují 30 % čistých příjmů. Na území Prahy je tato hranice vyšší, konkrétně 35 %.

Co zahrnují náklady na bydlení

Co vše se započítává do nákladů na bydlení? Nájemné, náklady za plnění poskytované s užíváním bytu, výdaje za elektřinu, plyn, vodné, stočné, vytápění a odvoz komunálního odpadu. Bydlet musíte na základě kupní či nájemní smlouvy v bytech vlastních, pronajatých nebo družstevních.Jak se o příspěvek žádá

Žádost o tento příspěvek se podává na krajské pobočce Úřadu práce. Předložit musíte vyplněný formulář žádosti, průkaz totožnosti, doklad o výši nákladů na bydlení, nájemní smlouvu, doklad o výši čtvrtletního příjmu a u dětí do 15 let i jejich rodný list.

Jak se vypočítává výše příspěvku

Ve výši příspěvku hraje roli počet osob žijících v předmětném bytě i velikost obce. Orientační výše se dá vypočítat snadno. Od svých měsíčních nákladů na bydlení odečteme 30 % svého měsíčního příjmu (v Praze 35 %).

Jak je to s časovým omezením

Od roku 2015 není příspěvek na bydlení nijak časově omezen jako v minulosti. Dosáhnout na něj mohou nejen domácnosti s nízkým příjmem, ale i senioři nad 70 let a postižení lidé bydlící ve speciálně upravených bytech.Doporučujeme:

Další rady a tipy ohledně půjčky do 10000 najdete na těchto stránkách.
Chcete si pořídit kávovar? O různých typech kávovarů se můžete dozvědět na www.kávovary-informace.cz.

© 2015 Půjčka-10000.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tento web má pouze informativní charakter. Provozovatel stránek neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry.

© 2015 Půjčka-10000.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tento web má pouze informativní charakter. Provozovatel stránek neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry.